Jędrzej Sołowij
Lingwista praktyk z wieloletnim doświadczeniem.
Choć jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, w swoim życiu zawodowym poświęca się swoim dwóm największym pasjom - językowi angielskiemu oraz pracy z ludźmi. Jako praktyk, który spędził łącznie dwa lata w Anglii oraz Stanach Zjednoczonych, posiada rozległą wiedzę z zakresu języka codziennego i wszelkich niuansów mowy potocznej. Wie z doświadczenia, że żywy język używany na co dzień może być bardzo odmienny od podręcznikowego i na swoich zajęciach przykłada dużą wagę do połączenia teorii i praktyki.
Preferuje zajęcia indywidualne, gdzie może poświęcić całą uwagę jednemu klientowi, jednak dobrze odnajduje się również w żywiole zajęć w dużych grupach. Stawia na konwersacyjny charakter zajęć i wykorzystuje wiele metod interaktywnych, takich jak gry słowne, odgrywanie ról czy podstawy mnemotechnik.
W wolnym czasie rozbudowuje kolekcję kubków z kawiarni Starbuck's z najróżniejszych zakątków świata. W jego zbiorach znajduje się już kilkadziesąt okazów z takich miejsc, jak USA, Chiny, Japonia, Singapur, Australia czy Nowa Zelandia.

BLOG